אחד הדברים המתסכלים שיכול להיות בבית הוא קצר חשמל, פתאום ללא שום התראה קופץ הפקק הראשי של הבית ואנו נשארים בחושך מוחלט.

הדבר הכי הגיוני הוא להזמין חשמלאי בנס ציונה באופן מיידי על מנת לפתור את התקלה אך לפני שאתם עושים את זה חכו רגע, יכול להיות שאתם יכולים לפתור את זה לבד.

איתור קצר חשמל בבית יכול להתבצע על ידכם בצורה שאינה מסוכנת, מדובר בכמה פעולות בסיסיות וקלות לביצוע.

איתור קצר חשמל בבית

אז ישנם כמה שלבים בניסיון לנסות ולמצוא את הקצר בבית ולנטרל אותו באופן זמני עד לרגע שיגיע החשמלאי לתיקון הבעיה.

בשלב הראשון יש צורך לגשת ללוח החשמל בבית ולהוריד את כל הפקקים למטה, שימו לב שכל הפקקים חייבים להיות למטה כולל ממסר הפחת והמפסק הראשי.

בשלב השני נעלה את הפקק הראשי של הלוח למעלה ואחריו את ממסר הפחת, במידה ושניהם עלו בהצלחה נמשיך לשלב הבא, במידה ואחד מהם לא עלה למעלה לא תהיה ברירה אלא להמתין לחשמלאי שיגיע לתיקון התקלה.

השלב הבא באיתור קצר החשמל הוא להעלות את הפקקים הנותרים אחד אחד לפי התור למעלה, שימו לב שכל פקק שאתם מרימים מחזיר חלק מהבית לעבוד שוב.

במידה ונתקלתם בפקק אחד שמסרב לעלות למעלה או שהפקק מקפיץ את המפסק הראשי, השאירו אותו למטה והמשיכו להעלות את שאר הפקקים.

במידה וכל הפקקים הצליחו לעלות חוץ מאחד שיוצר מצב של קצר שימו לב באיזה חלק מהבית אין חשמל ובאותו חלק נתקו את כל המכשירים משקעי החשמל.

לאחר ניתוק כל המכשירים נסו להעלות את אותו הפקק למעלה, במידה והוא הצליח לעלות אז יש לכם מכשיר שגורם לקצר, נסו להחזיר את המכשירים לחשמל אחד אחד עד שתגיעו למכשיר שגורם לקצר החשמל ושימו אותו בצד.

במידה וניתקתם את כל המכשירים ועדיין יש לכם קצר שאתם מעלים את הפקק הבודד למעלה, המתינו לבואו של החשמלאי אליכם לצורך איתור קצר החשמל.

שימו לב, בחלק מהמקרים קיים מכשיר שגורם לקצר החשמל ואם תבצעו את כל הפעולות לפי הסדר תוכלו לעלות על הבעיה מבלי להזמין חשמלאי.

במקרה השני שלא אחד המכשירים גורם לקצר בבית כן תחכו לבואו של חשמלאי אליכם אך שימו לב שאם תעקבו אחרי כל השלבים הרשומים כאן, לפחות תחכו לו עם חשמל ברוב חלקי הבית.

סגירת תפריט
לוגו של וואטסאפ